Majitel společnosti STAPRO a Moondust Ventures uzavřeli smlouvu o spolupráci v oblasti zdravotnických start-upů

17.6.2024

Společnost FONS JK Group, majitel přední české IT společnosti STAPRO, uzavřela smlouvu o spolupráci s investiční společností Moondust Ventures. Předmětem spolupráce bude v první fázi společné investování do nadějných start-upů v oblasti zdravotní péče, léčebných postupů a přidružených technologií. V druhé fázi pak společnosti plánují založit a spravovat investičních fond, zaměřený právě na inovativní zdravotnické investice.

Geograficky se investice budou primárně zaměřovat na prostor střední a východní Evropy, přesah je pravděpodobný i do západní Evropy a jiných částí světa. Investice budou směřovat především do raných fází rozvoje nových technologií a do podpory univerzitních týmů pracujících na nadějných projektech.

„Nové technologie mají potenciál zásadně změnit postupy a řešení ve zdravotní péči po celém světě. Ať už se jedná o algoritmy umělé inteligence radikálně zvyšující efektivitu diagnostické péče, řešení urychlující vývoj léčiv nebo poskytování zdravotní péče na dálku, je zřejmé, že nové technologie mění poskytování zdravotní péče rychleji, než bylo dříve myslitelné. Společnost FONS chce být aktivním hráčem v této oblasti a spolupráce s Moondust Ventures nám takovou roli zprostředkuje,“ uvedl Leoš Rajbr, předseda správní rady Fons.

„Pro Moondust Ventures je spolupráce s tak silným partnerem, jako je FONS nesmírně důležitá. Spojení expertizy, kontaktů a kapitálové síly obou týmů nám umožní investovat do společností, které řeší nové společenské potřeby jako je například zvýšení účinnosti, dostupnosti a včasnosti léčby. Tato spolupráce je nejen ekonomicky zajímavá, ale i lidsky obohacující,“uvedl Marios Nicolettis, jednatel Moondust Ventures.

V současné době probíhá analýza a due diligence několika možných cílů v České republice, Rakousku a Německu.

FONS JK Group je mimo jiné vlastníkem společnosti STAPRO, předního českého poskytovatele IT řešení v oblasti zdravotnictví s dominantním postavením na českém trhu v oblasti medicínských informačních systémů. FONS rovněž vlastní síť biochemických laboratoří MEDILA. Jeho poslední investicí je založení spin off společnosti LIPIDICA, a.s. spolu s Univerzitou Pardubice s cílem uvést na trh patentovanou lipidomickou metodu diagnostiky rakoviny slinivky břišní.

Moondust Ventures je investiční společnost spravující privátní portfolio investic v technologických společnostech v ranném stádiu rozvoje (pre-seed a seed) z České republiky, Německa, Francie, Švýcarska a Izraele.

Kontakty

Adresa a fakturační údaje

J&N Publicity s.r.o.

Wuchterlova 584/16, Praha 6, 160 00, Czech Republic

IČ: 03518442

DIČ: CZ03518442

Kontakt

Mgr. Jitka Novotná, Managing Director
jitka.novotna@jnpublicity.cz
tel: +420 723 540 511