Novinky

24.9.2023
“Větší než život”. Nový poutavý park a rezidenční komplex Prague Marina Nova jsou nejnovějším přírůstkem do holešovického přístavu

Nové místo pro setkávání v pražských Holešovicích je poctou developerovi a filantropovi Tamiru Wintersteinovi. Tamirův park poskytne obyvatelům Prahy 7 místo k relaxaci a hrám a současně připomene Tamira Wintersteina, jednu z nejvýraznějších osobností českého developmentu posledních 20 let. Za realizací stojí společnost Daramis, která přispívá k přeměně Holešovického přístavu v moderní rezidenční čtvrť již realizovanými a plánovanými projekty, které přinášejí téměř 1000 jednotek.

Dominantou nového parku jsou tři betonové objekty – křeslo, stolička a lampa. Nepřehlédnutelné prvky v nadživotní velikosti sice váží přes pět tun, ale přesto jsou velmi elegantní a propojují jednotlivé části prostoru. Dané elementy jsou vytištěny pomocí technologie 3D tisku ultra-vysokohodnotného betonu ve spolupráci s českou firmou So Concrete. Jedná se o moderní techniku, která se pravděpodobně brzy stane budoucností stavitelství.

Tamir už bohužel není mezi námi, ale prostřednictvím svých vizí a projektů je tu pořád. Chtěli jsme, aby nový park byl připomínkou jeho nehmotné přítomnosti a na ni poukazuje i název Větší než život. Všichni, kdo měli možnost Tamira poznat, ví, že přesně taková byla jeho filozofie – realizovat projekty, které svou kvalitou a inovací přispějí k lepšímu životu a stanou se základem pro další rozvoj území.“vysvětluje pozadí projektu architekt Gal Karagula. Ten je mimo jiné i hlavním architektem sousedícího – a právě dokončeného – projektu Prague Marina Nova developera Daramis.

Park jsme rozdělili na čtyři účelové zóny dle předpokládaného užití - dětské hřiště, venkovní fitness, místo pro rodinný piknik a soubor laviček a stolů k příjemnému posezení“ dodává Karagula, který podobu parku navrhl v tandemu s Danielem Lipskim.

Umístění nového parku není náhodné, nachází se v sousedství právě dokončeného Projektu Prague Marina Nova, který je další etapou revitalizace Holešovického přístavu. Více než 150 bytů, včetně penthousů a několika komerčních jednotek navazuje na dřívější výstavbu na levém břehu Vltavy u Libeňského mostu.

Projekt Prague Marina Nova zvítězil v letošním ročníku prestižní soutěže International Property Awards v kategorii nejlepší bytové výstavby v České republice a zároveň získal 5 hvězdiček, což představuje nejvyšší hodnocení v rámci celé Evropy.6.8.2023
Projekt Prague Marina Nova získal prestižní mezinárodní ocenění, International Property Awards 2023

Projekt Prague Marina Nova získalnejvyšší hodnocení v letošním ročníku prestižní soutěže International Property Awards. Projekt společnosti Daramis uspěl v kategorii nejlepší bytové výstavby v České republice.

International Property Awards slouží jako platforma pro ocenění výjimečných projektů v realitním byznysu. V letošním roce se do soutěže přihlásilo přibližně 500 projektů ze zemí celé Evropy. Nominační proces zahrnoval nezávislou porotu složenou z více než 80 odborníků z oboru, kteří posuzují každou přihlášku z hlediska designu, kvality, služeb, originality
a udržitelnosti.

„Nejvyššího ohodnocení si velmi vážíme. Vnímáme to jako potvrzení našeho závazku přispívat k rozvoji Prahy kvalitními projekty, které zároveň respektují své okolí. Konkrétně
v případě Prague Marina Nova jsme chtěli navázat na neopakovatelný genius loci někdejší průmyslové části české metropole,“
říká Gal Karagula, hlavní architekt společnosti Daramis.

Více než 150 bytů, včetně penthousů a několika komerčních jednotek navazuje na dřívější výstavbu na nábřeží slepého ramene Vltavy nedaleko Libeňského mostu. Kromě nadstandardního vybavení Prague Marina Nova nabídne i sdílenou zahradu určenou pouze pro rezidenty. Na projekt bude navazovat pamětní zahrada Tamira Wintersteina, jako jedné
z nejvýraznějších osobností českého developmentu, se kterým je zejména moderní výstavba v Holešovicích neodmyslitelně spjata. Park tak nabídne svým obyvatelům unikátní prostor pro relaxaci a volné chvíle s rodinou. Součástí zahrady bude dětské hřiště a své si tu naleznou
i milovníci venkovního fitness.

Výstavba Prague Marina Nova, která je 3. etapou revitalizace holešovického přístavu, se postupně chýlí ke konci. První obyvatelé by si měli začít přebírat bytové jednotky ještě během letošního podzimu. Projekt si také zakládá na maximálně smysluplném využití veškerých prostor, čemuž pomůže i podzemní parkoviště, které je součástí areálu.

Prague Marina Nova se také vyznačuje velkým důrazem na vysokou energetickou soběstačnost a šetrnost k životnímu prostředí. Projekt obsahuje rekuperační technologie pro lepší využití vzduchu či ústřední a podlahové vytápění, které zlepší účinnost a optimální regulaci teploty. V interiéru jsou nainstalovány pouze LED světla, jež kromě moderního a elegantního vzhledu přináší nižší energetickou spotřebu. Pro rezidenty budou v přízemí areálu vyhrazeny prostory pro recyklaci odpadu.

Prestižní ceny International Property Awards už 30 let nezávisle vybírají ty nejkvalitnější rezidenční i komerční projekty po celém světě. Není to však první uznání odborné veřejnosti, které Prague Marina Nova získala; už dříve totiž projekt obdržel Cenu architektů jako Realitní projekt roku 2021.

***

Daramisje realitní a investiční společnost, která se zabývá nákupem, výstavbou a správou rezidenčních a komerčních nemovitostí. Společnost vznikla v roce 2000 v České republice a trvale usiluje o vytváření nadčasových hodnot prostřednictvím realizace vysoce kvalitních projektů s vlastním inovačním inženýrstvím a zákaznicky orientovaným přístupem. Hlavním polem působnosti je výstavba nových residenčních projektů nejen v České republice, ale i v zahraničí. Společnost Již úspěšně dokončila 25 projektů, které zahrnují více jak 4 300 bytů, a v současné době pracuje na dalších residenčních projektech. Kromě toho se specializuje také na provozování komerčních budov a hotelů. Díky neustálému hledání atraktivních investičních příležitostí a prvotřídních projektů se Daramis stal na trhu s nemovitostmi synonymem pro mimořádnou kvalitu služeb. Více informací naleznete nahttps://www.daramis.com/.

1.8.2023
Jak spolehlivě rozpoznat blížící se srdeční kolaps? Nová technologie umožňuje českým pacientům být o krok napřed

Srdeční selhání je hlavní příčinou hospitalizací a každá hospitalizace odráží zhoršující se prognózu pacienta. V dospělé populaci dosahuje prevalence srdečního selhání 1–2 % dospělých a s věkem se zvyšuje. Od přibližně 1 % u osob mladších 55 let až na více než 10 % ve věku 70 let a více. 1

Představte si, že si zapisujete do mobilní aplikace, jak se cítíte a pár dní na to vám zavolá váš lékař, abyste se dostavili na kontrolu, protože vám hrozí zdravotní komplikace, která by mohla skončit hospitalizací.

Přesně takovou možnost mají v Česku první pacienti se srdečním selháním, kteří mají srdeční implantát společnosti Biotronik a využívají nově vylepšenou pacientskou aplikaci. Jedním z nich je i Pavel, který bojuje s nemocným srdcem celý život.

Od srdeční vady až k srdečnímu selhání

Dnes aktivní podnikatel, vášnivý myslivec a rybář se narodil se srdeční vadou – nedomykavostí chlopně. První problémy se srdcem se u něj projevily ve 23 letech, kdy podstoupil první operaci. Byla mu implantována biologická aortální chlopeň, která jej vrátila k životu zdravého člověka. „Po patnácti letech jsem musel podstoupit další operaci, kdy mi byla chlopeň vyměněna za mechanickou,“ popisuje Pavel. I po této operaci se cítil dobře a podnikal lovecké a rybářské výpravy do zahraničí. Netrvalo však dlouho a zdravotní potíže se vrátily. „Po řadě vyšetření mi byl implantován kardioverter-defibrilátor, který mě značně uklidnil a vrátil bez většího omezení k mým do té doby běžným aktivitám,“ pokračuje. Před pár lety se u něj znovu objevily problémy s arytmií. Byla mu diagnostikována nedomykavost mitrální chlopně a sdělena diagnóza – srdeční selhání. „Během následujícího roku jsem prodělal dvakrát katetrizační ablaci,“ říká. Novou technologii, kterou jako jeden z prvních pacientů využívá, vítá.

„Vědomí, že jsem díky ní trvale pod dohledem‘ svého ošetřujícího lékaře mě uklidňuje,“ pochvaluje si. Práce s aplikací není podle jeho slov nijak složitá a určitě by ji doporučil i ostatním kardiakům. „Nijak se jí nezatěžuji. Spoléhám na to, že díky ní má můj lékař potřebné informace,“ dodává.

Životně důležitá data

Pacienti mohou prostřednictvím aplikace jednoduše zaznamenat své symptomy, jakmile je pocítí, v identifikační kartě mají stále při ruce všechny důležité informace o svém implantátu, o vývoji své srdeční frekvence v čase. Kromě toho mohou jejím prostřednictvím lékaři pacienta kontaktovat se zprávou, aby jim zavolal zpět.

Data z této aplikace se dostávají do systému HeartInsight,který dokáže v předstihu identifikovat zvýšené riziko selhání srdeční funkce a umí i předpovědět potřebu hospitalizace a to až 42 dní předem. Jedná se o digitální technologii, která na základě sledování řady klinických a technických parametrů a jejich vyhodnocení, vede k časnému rozpoznání potenciálního zhoršení srdečních obtíží. Data se do ní dostávají prostřednictvím osvědčené a spolehlivé platformy Home Monitoring®.

„Výhoda technologie HeartInsight spočívá mj. v tom, že lékařům poskytuje nízkou míru falešných výstrah (66% citlivost výstrahy, předpovídá 2 ze 3 hospitalizací se srdečním selháním), všechna data zobrazuje v jednom přehledném řídícím panelu a včas dokáže upozornit na zhoršující se příznaky srdečního selhání ještě dřív, než nám je pacienti nahlásí,“ vysvětluje prof. MUDr. Miloš Táborský, člen výboru České kardiologické společnosti a přednosta I. interní kliniky LF UP a FN Olomouc a dodává:„Zavedení této technologie do každodenní klinické praxe znamená pro pacienty delší a bezpečnější život v domácím prostředí s důrazem na optimalizaci léčby a pozitivní spolupráci lékaře a pacienta.“

Když srdce stoná…

Srdeční selhání je stav, kdy srdce nedokáže dodat do těla dostatek krve. Nedokáže tak zajistit dostatečný přívod okysličené krve k tělesným orgánům. Oproti např. srdečnímu infarktu či jiným kardiovaskulárním chorobám se liší.2 Třemi hlavními příznaky srdečního selhání jsou dušnost, únava a otoky – např. kotníků apod. Další symptomy pak zahrnují např. přetrvávající kašel, nechutenství, nevolnost, zrychlení tepu aj.3

________________________________________________

1TÁBORSKÝ M, MÁLEK F, LINHART A, BÝMA S. Chronické srdeční selhání. Doporučené diagnostické a terapeutické postupy pro všeobecné praktické lékaře. Centrum doporučených postupů pro praktické lékaře [online]. Praha: ČLS JEP, 2023 [cit. 23. 7. 2023]. Dostupné z:https://www.svl.cz/files/files/Doporucene-postupy/2023/DP-Chronicke-srdecni-selhani.pdf

2American Heart Association. What is Heart Failure? Dostupné z: https://www.heart.org/en/health-topics/heart-failure/what-is-heart-failure. Accessed: August 2021

3Ambrosy AP et al. Globální zdravotní a ekonomická zátěž hospitalizací kvůli srdečnímu selhání Poučení z registrů hospitalizovaných srdečních selhání. J Am Coll Cardiol 2014; 63:1123–33.

________________________________________________

O společnosti BIOTRONIK

SpolečnostBIOTRONIK je přední výrobce medicínských zařízení, který již více než padesát let vyvíjí spolehlivá a inovativní kardiovaskulární a endovaskulární řešení. Posláním společnosti je dosáhnout dokonalého spojení mezi technologií a lidským tělem. Inovace společnosti BIOTRONIK tak umožňují lékařskou péči, jež každoročně milionům pacientů s diagnózou onemocnění srdce a cév zachraňuje a zkvalitňuje životy. Společnost BIOTRONIK má své sídlo v Berlíně a zastoupení ve více než stovce zemí.

31.7.2023
Kolik změn zaměstnavatelů ze mě udělá job hoppera?

V životopisech se teď noví zaměstnavatelé častěji objevují po roce či dvou, někdy dokonce i častěji. Nemusí to ovšem znamenat, že dotyčný je fluktuant. „Na počátku kariéry je celkem běžné, že si člověk vyzkouší různé obory a zaměstnavatele, aby našel práci, kde se bude cítit spokojeně. Mladí lidé jsou v tomto směru v posledních letech odvážnější a velké množství dostupných pracovních míst je naplňuje celkem oprávněnou jistotou, že bez práce nezůstanou,“ komentuje Kristýna Králová z personálně poradenské společnosti HAYS.

Z online průzkumu, který společnost Hays provedla, vyplývá, že po méně než roce změnilo práci 8 % respondentů, dalších 17 % lidí odchází od svého zaměstnavatele do dvou let. „Vyšší fluktuaci obecně pozorujeme na juniorních obchodních rolích, na vstupních administrativních pozicích nebo například v zákaznickém servisu. Jsou ovšem ale také obory, které jsou typické poměrně vysokou loajalitou zaměstnanců – patří sem například sektor financí a účetnictví, řada technických profesí nebo pozice v top managementu. Loajalita ale samozřejmě nesouvisí jen s oborem, velmi záleží na tom, jak se firma o své zaměstnance stará a zda jim umožní profesní růst.“, uvádí Kristýna Králová z Hays.

Nikdo nechce celý život začínat od začátku.Jak často tedy měnit práci?

Lidé mají různou motivaci ke změně. Mladí uchazeči po škole jsou flexibilnější a více otevření změně než lidé ve středním a vyšším věku, kteří mohou být vázáni hypotékou či rodinnými povinnostmi. S přibývajícími zkušenostmi a věkem se obvykle zaměstnanci stávají loajálnějšími.

„V prvních pěti letech kariéry aktuálně pozorujeme u uchazečů až tři zaměstnavatele, následně již změny nebývají tak časté – dle průzkumu Hays, 21% respondentů zůstává u zaměstnavatele obvykle 2-4 roky a nejvyšší procento lidí (35%) mění práci po 5 a více letech,” vysvětluje Kristýna Králová z Hays.

Více pracovních zkušeností nutně neznamená, že jste job hopper

Důvodů ke změně zaměstnání je nespočet, a proto je dobré důvody odchodu u jednotlivých pozic uvést už v životopise. „Pracovali jste na časově omezenou stáž nebo brigádu, vypomáhali jste v sezóně, ukončili jste podnikání, přestěhovali jste se, nebo jste prostě jen neměli prostor posunout se v kariéře dál? Toto vše jsou legitimní důvody, které by měl personalista znát, když váš životopis poprvé uvidí. Některé úvazky a pracovní pozice se mohou časově i překrývat, to je typické pro projektovou práci. V posledních letech přibylo také časově omezených pracovních příležitostí i lidí, kteří přecházeli z IČO do pracovního poměru či naopak,“ vysvětluje Kristýna Králová z Hays.

Kdy jsou časté změny na škodu?

Pokud má kandidát o pracovní místo letitou praxi, nicméně také neobvykle široký výčet zaměstnavatelů, nemusí dostat příležitost o místo se ucházet – firma, která obvykle hledá člověka s potenciálem zůstat ve společnosti dlouho jej vyhodnotí jako rizikového.

Pokud odcházíte z každého zaměstnání, protože vás práce nenaplňovala nebo kvůli osobním neshodám s manažery nebo kolegy, náborový manažer pochopitelně zpozorní a bude se zajímat o podrobnější vysvětlení, aby dokázal vyhodnotit, nakolik jejich firemní kultura souzní s vašimi hodnotami a osobními preferencemi. Každopádně je třeba počítat s tím, že o důvody změn se na pohovoru budou personalisté zajímat a čím více jich bude bez zjevných důvodů, tím detailněji se mohou ptát. Koneckonců, obě strany by měly mít stejný cíl – tedy oboustranně výhodnou spolupráci založenou na důvěře a další perspektivě.

29.6.2023
Dallmayr: káva není a nebude fast foodový produkt

Je jednou z nejobchodovanějších komodit na světě, zaměstnává přes sto miliónů lidí a každou vteřinu se na planetě vypije více než 26 tisíc šálků kávy. Přestože Češi nepatří mezi kávové fajnšmekry, konečně přitvrdili. Kvalita samozřejmě něco stojí, ale to, zdá se, Češi akceptují. Dokazuje to případ proslulé německé značky Dallmayr, která dnes těží z toho, že Čechy nepodcenila. Ani ty, co pijí kávu z jejích automatů.

Tradice firmy sahá až do roku 1700, kdy společnost vznikla v Mnichově jako lahůdkářství. Prvních 200 let se zabývala výhradně lahůdkářstvím ve velkém stylu, postupně se vypracovala až na dvorního dodavatele bavorského královského paláce. K zákazníkům patřil iněmecký císařský dvůr a 14 dalších evropských knížecích a královských dvorů.Jméno Dallmayr společnost získala v 19. století, kdy ji koupil Alois Dallmayr. Dallmayr Delikatessenhausdodnes sídlí na mnichovské Dienerstraße a patří mezi čtyři nejvyhledávanější lahůdkářství na světě.Obchod s kávou Dallmayr spustil ve 30. letech minulého století, kdy vznikla značka Dallmayr Kaffee. V České republice působí společnost 22 let pod vedením generálního ředitele René Siona.

„I když už žijeme v digitálním věku, naše práce v sobě nese pohádkový závan historie, symbolizuje vysoké nároky na kvalitu a na gastronomický požitek. Dodnes se pyšníme 16 tituly dvorních dodavatelů, včetně královského bavorského dvora a císařského německého dvora,“ uvádí René Sion, generální ředitel společnosti Dallmayr v České republice.

Káva není a nebude podle René Siona nikdy fast foodový produkt, potřebuje čas na správnou přípravu i na vychutnání. „Většinou si ji dáváte s někým, je to společenská záležitost. Pojí se s chvílí pohody, vytváří inspirativní prostor k jednání či uzavření kontraktu,“komentuje unikátnost kávového rituálu René Sion. „Našimi zákazníky jsou firmy, kavárny, restaurace, ale i čerpací stanice. Pro eventy zajišťujeme kompletní catering dle požadavků klientů. Provozujeme „kávový“ catering při diplomatických a významných společenských událostech nebo při nejprestižnějších akcích na Pražském hradě, včetně nedávné inaugurace prezidenta Petra Pavla,“ vypočítává René Sion. Vybavení pro klienty zahrnuje i značkový porcelán, který voňavému kávovému obřadu propůjčuje lesk dlouhé tradice.

Mobilní univerzální kavárnička - Cafédock

Šálek kávy pomáhá v současné době aspoň na chvíli se zastavit. Trendem ve firmách je budování oddechových koutků nebo zón pro relaxaci zaměstnanců. A kávová tradice se s tímto moderním prostředím dá výborně propojit. René Sion přišel na myšlenku mobilního cafédocku – elegantní pojízdné minikávárny s čistými křivkami a perfektním řemeslným provedením, která v relaxačních zónách nabízí voňavý nápoj z kávovaru spolu s dalším občerstvením – voda, džusy v miniledničce, bagety, včetně zásoby kelímků, lžiček, míchátek, ale i rezervního barelu na vodu nebo odpadkového koše.

Kontakty

Adresa a fakturační údaje

J&N Publicity s.r.o.

Wuchterlova 584/16, Praha 6, 160 00, Czech Republic

IČ: 03518442

DIČ: CZ03518442

Kontakt

Mgr. Jitka Novotná, Managing Director
jitka.novotna@jnpublicity.cz
tel: +420 723 540 511