Plzeňský komplex Unicity Living je největším projektem sdíleného studentského nájemního bydlení v České republice

1.9.2020

V nadcházejících týdnech zamíří na české univerzity zhruba padesát tisíc nově zapsaných studentů. Desítky tisíc z nich hledají nové ubytování mimo univerzitní koleje v moderních bytech, které lépe vyhovují požadavkům mladé generace.

Unicity Living Plzeň je v současnédobě největším projektem svého druhu V Českérepublice. Poskytuje ubytování univerzitním studentům[i]a zahraničním zaměstnancům jako jsou například inženýři, IT specialistéspolečností působících na Plzeňsku.

„V Českérepublice univerzitní kampusy v pravém slova smyslu neexistují, a tak mají studenti v Česku pouze dvě možnosti: žít na kolejích, kteréjiž nesplňují požadavky mladých 21.století, nebo si pronajmout byt, uvádí Martin Vachek, výkonný ředitel společnosti Daramis.

Tuto situaci mění úspěšný plzeňský projekt Unicity Living a studentům, mladým lidem a zahraničním zaměstnancům nabízí k pronájmu 226 bytových jednotek pro 1 osobu, 2 osoby či větší jednotky navrženépro 4 osoby. Moderně plně vybavenéjednotky se zajímavým designem, inspirovanézahraničními projekty a zkušenostmi, nabízí ubytování pro více než 500 zájemců. Ti takéocení služby jako jsou recepce 24/7, vysokorychlostní internet, prádelna, společenská místnost s připojením Netflix a HBO, bistro, pekárna apod.

Zajímavá je takésamotná lokalita projektu, v jejíž bezprostřední blízkosti se nachází Západočeská univerzita, Škoda Plzeň. Nedaleko je autobusovéa vlakovénádraží.

„Snažíme se inspirovat úspěšnými zahraničními modely, kterév Českérepublice přizpůsobujeme našim podmínkám. Proto i ten nejzajímavější nápad musíme uchopit odlišněa dále na něm pracovat. To platí pro Unicity Living Plzeň. Z celkového počtu 550 jednotek jsme si ponechali 226 jednotek, kterépronajímáme studentům, mladým lidem a externím zaměstnancům, kteří v Plzni pracují. Jsem rád, že je projekt úspěšnýa daří se mu. V současnédobě máme zaplněno 85 % jednotek,” vysvětluje Martin Vachek.

Projekt pozitivně hodnotí i Západočeská univerzita, která jednotky využívá pro ubytování svých studentů.

„Vítáme možnost využití ubytovacích kapacit, které komplex Unicity Living nabízí, zejména našimi zahraničními studenty. Také si ceníme pomoci majitele objektu, společnosti Daramis, která poskynestipendium pro ubytování našich studentů, prioritně s handicapem. Pro ně je důležitý bezbariérový přístup a další služby, které komplex nabízí,“ uvedl doc. Ing. Vladimír Duchek, Ph.D. prorektor Západočeské univerzity v Plzni.[i] Počet studentů v Plzni se pohybuje kolem 16 500, z toho 60 % z nich není z Plzně a okolí. Na univerzitních kolejích je k dispozici 3 500 lůžek.

Daramis je soukromou realitní investiční společností, která se zabývá nákupem, výstavbou a správou rezidenčních nemovitostí a nemovitostí pořizovaných pro investiční účely. Společnost vznikla v roce 2000 v Českérepublice a od tédoby vytváří trvaléhodnoty prostřednictvím realizace vysoce kvalitních projektů s vlastním inovativním inženýrstvím a zákaznicky orientovaným přístupem.

Kontakty

Adresa a fakturační údaje

J&N Publicity s.r.o.

Wuchterlova 584/16, Praha 6, 160 00, Czech Republic

IČ: 03518442

DIČ: CZ03518442

Kontakt

Mgr. Jitka Novotná, Managing Director
jitka.novotna@jnpublicity.cz
tel: +420 723 540 511