Systém Jóga v denním životě

12.1.2022

Systém „Jóga v denním životě“ je integrální systém cvičení a dalších jógových technik vytvořený indickým jógovým mistrem višvaguru Mahéšvaránandou. Během své dlouholeté činnosti v západních zemích se jeho autor důkladně obeznámil se životním stylem i fyzickými a psychickými problémy lidí moderní civilizace. Na základě těchto poznatků a zkušeností sestavil a rozvinul systém Jóga v denním životě jako metodu, která ovlivňuje všechny oblasti života a má co nabídnout v každém životním období. Otevírá tak přístup k tradiční cestě jógy všem, bez ohledu na věk či tělesný stav. Přitom bere v úvahu i podmínky dnešní civilizace a prastaré učení přizpůsobuje potřebám člověka dnešní doby, aniž by mu však ubíral na jeho původnosti.

Systém „Jóga v denním životě“ se vyučuje v Evropě, Asii, Americe i Austrálii v jógových střediscích, na vysokých školách, ve zdravotních zařízeních, sportovních klubech, rehabilitačních centrech a lázeňských domech. Je vhodný pro všechny věkové stupně, nevyžaduje žádné akrobatické schopnosti a umožňuje jógovou praxi netrénovaným, nemocným a postiženým osobám nebo lidem v rekonvalescenci.

Do České republiky začal višvaguru Mahéšvaránanda jezdit učit jógu již v roce 1973. V současnosti je zde 25 neziskových organizací Jóga v denním životě sdružených pod hlavičkou Českého svazu Jóga v denním životě. Po celé zemi nabízejí ve více než stovce měst a obcí téměř 500 kurzů (v současné době osobně nebo online), jež každý týden navštíví skoro 6 000 lidí. Všechny kurzy, semináře a další akce pořádané spolky Jóga v denním životě je možné najít na webové adrese www.joga.cz a facebookové adrese www.fb.com/jogavdennimzivote.cz.

V Praze vede nezisková organizace Jóga v denním životě Praha aktuálně přes 60 kurzů týdně na 12 místech, včetně 1 kurzu v angličtině na půdě Velvyslanectví Indie. Nejvíce (téměř 40) kurzů najdou zájemci o jógu a zdravý životní styl v Jógacentru v Blanické ulici u Náměstí Míru. Nejnovější a nejklidnější jógacentrum Jógy v denním životě je v Praze 5 na Malé Ohradě. Ve Velichovské ulici tam nabízí v domě se zahradou 7 kurzů týdně.

Kontakty

Adresa a fakturační údaje

J&N Publicity s.r.o.

Wuchterlova 584/16, Praha 6, 160 00, Czech Republic

IČ: 03518442

DIČ: CZ03518442

Kontakt

Mgr. Jitka Novotná, Managing Director
jitka.novotna@jnpublicity.cz
tel: +420 723 540 511